BLOG

 

 21/02/2023

BIG BOX

Big Boxy Champion na 3 płozach to idealna jako skrzyniopaleta na jabłka. Skrzyniopaleta ta jest bardzo higieniczna, łatwo się czyści. Można skrzyniopalety z tworzyw dezynfekować, co jest bardzo ważne w przemyśle spożywczym. Co więcej, skrzyniopalety plastikowe nie absorbują zapachów oraz wilgoci. W związku z tym na skrzyniopaletach nie rozwija się pleśń i inne niebezpieczne grzyby, czy bakterie. Skrzynia plastikowa została wyprodukowana z HDPE. Wykorzystane tworzywo do produkcji skrzyniopalety jest polimerem nietoksycznym, bez smaku i zapachu, odpowiednim do kontaktu z żywnością. Skrzyniopaleta plastikowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, chemikalia i warunki atmosferyczne. 

Istnieje możliwość zamontowania kranu spustowego 1 lub 2′ we własnym zakresie oraz pokrywy dedykowanej do tego modelu oraz dedykowanej do tego modelu pokrywy.

Posiada atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Czytaj dalej…

 

 09/12/2022

BDO – zbiór najważniejszych informacji

Przedsiębiorców obciąża wiele obowiązków administracyjnych związa- nych z prowadzoną działalnością gospodarczą. W ostatnim czasie poja- wia się bardzo dużo pytań oraz wątpliwości związanych z obowiązkiem wpisu do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami (w skrócie: BDO). W poniższym artykule wyjaśnimy czym jest rejestr BDO i jak prawidłowo dokonać wpisu do tego rejestru.

Czytaj dalej…

 29/08/2022

Ważność uprawnień do obsługi wózków widłowych

W firmie zatrudniamy dwóch pracowników, którzy posiadają uprawnienia do obsługi podnośnikowych wózków widłowych. Podobno zmieniły się regulacje dotyczące uprawnień do obsługi takich pojazdów. Jak długo posiadane przez nich dokumenty zachowują ważność?

Czytaj dalej…

 

07/07/2022

Kary za brak szkoleń bhp

Pracodawca jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie bhp w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane.

W razie gdy na terenie zakładu pracy pracę wykonują pracownicy innego pracodawcy, to pracodawca ten jest zobowiązany przekazać tym pracownikom informację o występujących zagrożeniach dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas pracy na tym terenie. Uzyskanie tych informacji pracownik potwierdza podpisem.

Czytaj dalej…

 

28/06/2022

Ważność szkoleń BHP

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, który nie posiada dostatecznej znajomości przepisów i zasad z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dodatkowo to na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. 

Szkolenia BHP są więc obowiązkowe dla każdego pracownika zatrudnionego w oparciu o umowę o pracę. Ile wynosi ważność szkolenia BHP? Co ile należy je powtarzać?

Czytaj dalej…

 

22/06/2022

Folia stretch Beztubowa

Stretch w tej formie jest szczególnie przydatny, ekonomiczny, a przede wszystkim jest przyjaźniejszy dla środowiska.

Tuleje tekturowe, które zazwyczaj wykorzystuje się do nawoju folii stretch stanowią odpad opakowaniowy, który należy odpowiednio zutylizować. Generuje to ciągłe koszty oraz problemy logistyczne z tym związane. Aby zminimalizować te problemy polecamy wykorzystać w swojej firmie beztubową folię stretch.

Czytaj dalej…

 

20/06/2022

Ból kręgosłupa

Ewolucyjnie kręgosłup przystosowany jest do ruchu, nie lubi siedzenia ani stania. Dlatego nic nie zrobi mu tak dobrze, jak regularna aktywność fizyczna. Zastosuj się do 8 prostych zasad, które pomogą w przyszłości uniknąć problemów z kręgosłupem.

Czytaj dalej…

 

wysoka jakość obsługi

przystępne ceny

możliwość odbioru na terenie całego kraju

odpowiednie certyfikaty, atesty i zezwolenia